Sikeresen szerepeltek hallgatóink a XXXIV. OTDK-n. Az Intézetünk munkatársai által vezetett témák közül 5 pályamunka került díjazásra.

A magyar felsőoktatás legnagyobb, hagyományosan két évente megrendezett hallgatói tudományos konferenciáját 2019-ben immár 34. alkalommal rendeztek meg.

Március 21. és 23. között rendezte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a Konferencia Műszaki Tudományi Szekcióját, melyen 412 pályamunkát mutattak be a résztvevők.

Balina Bálint hallgatónk a Méréstechnikai eszközök fejlesztése tagozatban mutatta be Goldsprint mérőeszköz fejlesztése című pályamunkáját, melyet a szakmai zsűri Különdíjban részesített. A témavezető Szabó-Resch Miklós Zsolt ügyvivő szakértő.

Április 16. és 18. között Karunk rendezésében zajlott az Informatika Tudományi Szekció, melyen több alapszakos hallgatónk is sikeresen szerepelt az MSc és PhD hallgatók között.

Különdíjban részesült Kása Barnabás Máté, aki a Infokommunikáció és hálózati infrastruktúrák tagozatban mutatta be Titkosított peer-to-peer fájlátvitel című pályamunkáját, témavezetője Dr. Szénási Sándor egyetemi docens.

Szintén különdíjban részesült Nagy Dávid, a "Mesterséges intelligencia" TPS játékban című pályamunkájáért, melyet az Informatikai rendszerek és alkalmazások modellezése, fejlesztése tagozatban mutatott be. Témavezetője Dr. Vámossy Zoltán egyetemi docens.

A Modellezés és szimuláció tagozat második díjában részesült Tóth Bence Tamás, Fák növekedésének szimulálása környezeti hatások fényében című pályamunkájáért, témavezetője Dr. Szénási Sándor egyetemi docens.

Különdíjban részesült Dankó Bence, A magyar jelnyelvi ujjábécé kézjeleinek felismerése rekurrens konvolúciós neurális hálózat segítségével című pályamunkájáért, amelyet a Neurális hálózatok gyakorlati alkalmazásai tagozatban mutatott be. Témavezetője Kertész Gábor tanársegéd.

Az Informatika Tudományi Szekció beszámolója elérhető az Egyetem weboldalán, a részletes Kari eredmények pedig elérhetőek az Egyetemi Hírmondóban, valamint az OTDT oldalain.

Gratulálunk minden díjazottnak és témavezetőiknek, és munkájukhoz további sikereket kívánunk!